Jde to bez profesionálního fotografa? (6. díl)

Sdílejte video:

Fotografie

Kvalita snímků

Ze zkušenosti vím, že lidé nejvíce dají na první dojem. Kvalitními fotografiemi ho můžete výrazně zvýšit. Zájemci se nejdříve dívají na titulní snímek, a pokud je zaujme, shlédnou další.  Teprve pak se dostanou k textu. Pokud jsme zanechali dobrý dojem, lidé se budou ozývat.

Z praxe:

Nešťastný majitel mě oslovil, že se mu nedaří prodat byt. Na první schůzce jsem zjistil, že dispozice je v pořádku, cenově to odpovídá lokalitě, bez právních vad, tak kde je problém? Posléze mi ukázal sérii neprofesionálních fotek dělaných z mobilu a bylo mi to hned jasné.

V nabídce tehdy byly desítky podobných bytů a konkurence obrovská. Ten jeho pomohl spíš prodat ty ostatní, protože fotky byly tak odpudivé, že se na ně nedalo koukat. Vytvoření kvalitních snímků významně urychlilo prodej a udrželo původní nastavenou cenu.

Principy focení

Slunce vám udělá velkou službu. Fotografujte za denního světla, které vykreslí jakýkoliv dům do lepších barev. Nefoťte místnosti proti světlu a zkuste třeba trochu uzavřít žaluzie. Tmavé kouty prosvětlete třeba přenosnou lampou. I když je den, rozsviťte všechna světla v budově.

Postavte se tak, abyste nebyli vidět v zrcadle či jiném odrazu. Foťte místnosti úhlopříčně, aby vynikl prostor a jeho hloubka. Zkuste snímat místnosti z různé výšky. I takto můžete výrazně změnit náhled fotografie.

Kvalitní fotoaparát

Mobil není kvalitní fotoaparát. Je pravdou, že dnešní technika pokročila dopředu, nicméně pro prodej domu je to opravdu nedostačující. Doporučuji objektiv s nízkou ohniskovou vzdáleností. Do záběru dostanete více prostoru a snímky budou vypadat lépe.

Profesionální fotograf

Osobně doporučuji si najmout profesionálního fotografa, který má s focením nemovitostí zkušenosti. Pokud nikoho takového neznáte, poptejte se třeba architekta nebo bytového designera, který by vám mohl dát cenný tip. Profesionální fotky vždy působí na potenciální kupce lépe a umožní vám prodat dům mnohem rychleji.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX