Odhad pro dědická řízení

Odhad tržní ceny nemovitosti přesně a profesionálně

Na kvalitě odhadu záleží

Dříve jste při dědickém řízení potřebovali posudek soudního znalce. A to je poměrně drahé. Dnes už naštěstí stačí odhad tržní ceny nemovitosti provedený odborníkem – kvalifikovaným makléřem. Rád to pro vás zařídím.

A proč si mohu troufnout tvrdit, že to dělám opravdu dobře?

Díky přesnému odhadu můžete nejen férově vyplatit další dědice. Také se podle něj vypočítává odměna notáře. Ale pozor! Pokud nemovitost po řízení prodáte za vyšší cenu než byl odhad, rozdíl budete muset zdanit, což vás bude stát víc než odměna notáři ve výši pár tisíc. Mnohem víc. Například při chybě v odhadu ve výši 400 000 Kč vás zdanění (15 %) přijde na celých 60 000 Kč.

Proto je ve vašem zájmu získat opravdu přesný odhad. I pokud jste jediným dědicem.

Své odhady zakládám na znalosti trhu. Nevycházím z předražených nabídek na realitních webech, které jsou často jen pouhými sny majitelů. Vím, za kolik se nemovitosti skutečně prodávají, a zohledňuji i celou řadu dalších detailů o domu, lokalitě i situaci na trhu. Mé odhady jsou tak obvykle velmi přesné.

Uvědomuji si také, že pokud řešíte dědické řízení, pravděpodobně prožíváte ztrátu a smutné časy. Vynasnažím se proto, aby vás odhad co nejméně zatěžoval.

Pokud spolu budeme nemovitost i prodávat, odhad ode mě získáte zdarma. Samozřejmě pro vás ale rád zpracuji i odhad bez prodeje. 

Odhad pro dědická řízení

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX