Co všechno získáte díky prostému půdorysu (8. díl)

Sdílejte video:

Půdorysy

V kvalitní prezentaci nesmějí chybět půdorysy. Ty mohou vyzvednout přednosti vašeho domu a jeho dispozice. Zlepšením celkového dojmu se zvedá šance prodat dům v kratším čase za nejvyšší možnou cenu.

Mnoho lidí chodí na prohlídky, aby zjistili dispozici domu. V dnešní době není nic snazšího než si udělat půdorys, popřípadě ho alespoň ofotit z technické zprávy či jiného dokumentu. Jednou pro vždy budou mít zájemci jasno v tom, zdali jsou pokoje průchozí či nikoliv, kudy se chodí na balkón, jak prostorná je šatna, nebo že v bytě je komora. Zveřejnění půdorysu vám ušetří čas od zbytečných prohlídek se zájemci, kterým by tyto skutečnosti byly jasné hned od začátku.

Půdorys nemusí být technického rázu, stačí i obyčejná verze s okny, dveřmi a popisky jednotlivých místnosti. I jednoduchý plánek výrazně zvedá prestiž vašeho domu.

Z praxe:

Ideálním programem je pro mne Google SketchUp, ve kterém připravuji všechny půdorysy. Další alternativou je SweetHome, FloorPlanner, AutoCAD atd. Pamatujte, čím jednodušší a přehlednější, tím lepší.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX