Na co si dát pozor při výběru realitního makléře (18. díl)

Sdílejte video:

Jak si vybrat realitního makléře

Tak jako v jakémkoli jiném oboru, je dobré i v oblasti realit spolupracovat s těmi úspěšnými a zkušenými. O to větší důvod pořádně hledat, když odměny pro makléře jsou velice podobné. Při hledání se zaměřte na níže uvedené parametry.

Zkušenosti, vzdělání a certifikace

Zkušenosti jsou nenahraditelným know-how, které makléř může mít. Zjistěte, jak dlouho dělá v oboru, kolik nemovitostí za poslední období prodal a jakých úspěchů dosáhl v rámci kanceláře, sítě nebo regionu. Jenom skvělý obchodník bude ověšený různými tituly a cenami.

Makléře v ČR může dělat kdokoliv, kdo si zamane. Proto můžete narazit na různá individua. Zjistěte, jakého vzdělání makléř v oboru dosáhl, popřípadě jaké certifikáty získal. Vzdělaný makléř zaručuje lepší kvalitu práce a přehled v oboru.

Z praxe:

Pokud se podívám na TOP makléře okolo sebe, tak všechny potkávám na vzdělávacích akcích, na různých seminářích a školeních. Málokdy tam najdu lidi, kteří by byli úspěšní a nejevili zájem o obor.

Reference

Najděte, nebo si přímo vyžádejte reference z minulých obchodů. Pokud je makléř má, rád se s nimi pochlubí. V opačném případě to může svědčit o úrovni práce a odvedené službě. Reference jsou nejcennějším zdrojem informací o makléři.

Kvalita práce a aktivity

Podívejte se na makléřovy aktuální zakázky a to, jak jsou prezentovány. Z toho si můžete udělat jasný obrázek, jak zajímavou nabídku může udělat i z vaší nemovitosti. Pokud vypadají výrazně lépe než u ostatních, může to být váš člověk. Jedná-li se o průměrnou, nemastnou a neslanou prezentaci, zkuste hledat jinde.

Z praxe:

Zjistěte, kolik nemovitostí má makléř nyní v nabídce. Z mého pohledu je maximální počet 20. Má-li jich výrazně více, může to značit, že na vás nebude mít tolik času, kolik byste si zasloužili.

Obchodní a vyjednávací schopnosti

Se skvělým obchodníkem se budete cítit dobře vy i zájemci o váš dům. Pokud umí v zájemcích vzbudit důvěru, lépe si je získá na svou stranu. Jednání o kupní ceně a podmínkách bude mnohem snazší a pohodlnější.

Z praxe:

Jakmile budete vyjednávat s makléřem o výši jeho provize a obchodních podmínkách, uvidíte jak moc je dobrý a zkušený vyjednavač. Pokud si neobhájí ani výši své provize a rychle s ní půjde dolů, jak asi bude zastupovat vaši cenu na realitním trhu?

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...