Na co si dát pozor při výběru realitního makléře (18. díl)

Sdílejte video:

Jak si vybrat realitního makléře

Tak jako v jakémkoli jiném oboru, je dobré i v oblasti realit spolupracovat s těmi úspěšnými a zkušenými. O to větší důvod pořádně hledat, když odměny pro makléře jsou velice podobné. Při hledání se zaměřte na níže uvedené parametry.

Zkušenosti, vzdělání a certifikace

Zkušenosti jsou nenahraditelným know-how, které makléř může mít. Zjistěte, jak dlouho dělá v oboru, kolik nemovitostí za poslední období prodal a jakých úspěchů dosáhl v rámci kanceláře, sítě nebo regionu. Jenom skvělý obchodník bude ověšený různými tituly a cenami.

Makléře v ČR může dělat kdokoliv, kdo si zamane. Proto můžete narazit na různá individua. Zjistěte, jakého vzdělání makléř v oboru dosáhl, popřípadě jaké certifikáty získal. Vzdělaný makléř zaručuje lepší kvalitu práce a přehled v oboru.

Z praxe:

Pokud se podívám na TOP makléře okolo sebe, tak všechny potkávám na vzdělávacích akcích, na různých seminářích a školeních. Málokdy tam najdu lidi, kteří by byli úspěšní a nejevili zájem o obor.

Reference

Najděte, nebo si přímo vyžádejte reference z minulých obchodů. Pokud je makléř má, rád se s nimi pochlubí. V opačném případě to může svědčit o úrovni práce a odvedené službě. Reference jsou nejcennějším zdrojem informací o makléři.

Kvalita práce a aktivity

Podívejte se na makléřovy aktuální zakázky a to, jak jsou prezentovány. Z toho si můžete udělat jasný obrázek, jak zajímavou nabídku může udělat i z vaší nemovitosti. Pokud vypadají výrazně lépe než u ostatních, může to být váš člověk. Jedná-li se o průměrnou, nemastnou a neslanou prezentaci, zkuste hledat jinde.

Z praxe:

Zjistěte, kolik nemovitostí má makléř nyní v nabídce. Z mého pohledu je maximální počet 20. Má-li jich výrazně více, může to značit, že na vás nebude mít tolik času, kolik byste si zasloužili.

Obchodní a vyjednávací schopnosti

Se skvělým obchodníkem se budete cítit dobře vy i zájemci o váš dům. Pokud umí v zájemcích vzbudit důvěru, lépe si je získá na svou stranu. Jednání o kupní ceně a podmínkách bude mnohem snazší a pohodlnější.

Z praxe:

Jakmile budete vyjednávat s makléřem o výši jeho provize a obchodních podmínkách, uvidíte jak moc je dobrý a zkušený vyjednavač. Pokud si neobhájí ani výši své provize a rychle s ní půjde dolů, jak asi bude zastupovat vaši cenu na realitním trhu?

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX