Co si ujasnit před prodejem? (1. díl)

Sdílejte video:

Chci prodat, nebo prodávat? Jaký je rozdíl? Chcete skutečně prodat?

Pokud v této základní otázce nemáte na sto procent jasno a chcete pouze vyzkoušet, kolik by lidé byli ochotni za vaši nemovitost zaplatit, zabalte to. Ušetříte si spousty nervů, telefonátů, zbytečných prohlídek a starostí. Jestli na prodej nespěcháte, nebo vám neřeší vaši akutní životní situaci, raději si nemovitost nechte nebo ji pronajměte.

Z praxe:

V mnoha případech jsem prodávajícím rozmluvil prodej jejich nemovitosti, protože to zkrátka nebylo potřeba. Raději jsme nemovitost pronajali nebo našli jiné řešení, které bylo pro jejich situacivýhodnější.

Mentální odpoutání

Každý vlastník nemovitosti má ke svému majetku citové pouto. Je nezbytně nutné tuto „pupeční šňůru“ odstřihnout a dívat se na nemovitost pouze jako na zboží. Jedině tak můžete v budoucnu kvalitně vést obchodní jednání s potenciálními kupci.

Z praxe: 

Starší paní prodávající při prohlídce říká: „Mladá paní, na téhle zahradě se tolik nadřete. Ty stromy potřebují péči, ta zelenina sama nevyroste, musí se často plít, zalévat, hnojit,… a z toho vás budou po letech bolet záda jako mě.“

Mladá rodina se na sebe se zděšením podívá a v hlavách si myslí: „Nebudou, všechno to tady srovnáme se zemí a tady postavíme bazén.“

Paní domácí to samozřejmě myslela dobře, chtěla poradit a podělit se o své zkušenosti. Pro obchodní jednání, a to prodej nemovitosti bezesporu je, to však nebylo příliš ideální.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...