Buďte o krok napřed díky Open House (13. díl)

Sdílejte video:

Je mezinárodní označení pro tzv. „den otevřených dveří“. V realitní branži se takto prezentují nejen nové developerské projekty, ale i obyčejné domy a byty na prodej. Ve světě je takovýto prodej zcela běžný, a čím dal častěji je využíván také u nás. Na vyspělých trzích je běžné, že všechny nemovitosti na prodej mají o víkendu Open House. Takže kupující procházejí čtvrtí, kde by chtěli bydlet, a mohou se podívat do všech domů, na které po cestě narazí. Bez předem domluvené prohlídky, potvrzeného termínu, jenom tak.

Výhody

V dnešní době je to velice zajímavý nástroj, jak upoutat pozornost a ze všední prohlídky udělat mimořádnou událost. Pokud se Vám tam v průběhu Open House dveře netrhnou, zájemci si sami mezi sebou vytvářejí tlak, že je o dům velký zájem a budou rychleji jednat.

Jak ho udělat

Můžete ho udělat buď zadarmo, nebo s drobnou investicí do občerstvení. Vytvořte události na sociálních sítích a upravte text na inzerátech, který zve širokou veřejnost. Pokud je léto a máte u domu velkou zahradu, nabízí se grilování a posezení se sklenicí dobrého vína. Pozvete o hodinu dříve potenciální zájemce z jiných nemovitostí, obchodní partnery, úspěšné realitní makléře z okolí a také sousedy. Malým „večírkem“ nic nepokazíte. Až k vám budou chodit ostatní zájemci, přijdou do uvolněné atmosféry plné lidí, což v nich zanechá pozitivní pocit.

Zvýšení ceny

Při vydařeném dni otevřených dveří můžete dokonce zvýšit cenu nabízeného domu. Chce to ovšem už řadu zkušeností a obchodních dovedností. Nicméně je tady prostor, který se jinak během normálních prohlídek těžko formuje. Právě díky velkému tlaku mohou emoce převládnout a zájemce nabídne vyšší cenu, jenom aby mu nemovitost nevzal někdo jiný.

Z praxe:

Ve většině svých nemovitostí pořádám Open House jako první prohlídku vůbec. Motivovaní zájemci si čas udělají, aby náhodou nepřišli o životní příležitost. Ve třetině případů (většinou pokud jde o byt) se mi daří prodat nemovitost velice rychle a za vyšší cenu, než jsme původně inzerovali.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX