RE/MAX a Asociace realitních kanceláří ČR se dohodli na spolupráci

Sdílejte článek:

Situace na českém realitním trhu je poměrně složitá a komplikovaná. Již delší dobu chybí jakékoliv regulace, které by mírnily rozdíly služeb a kvalitu servisu.

Za 1,000,-Kč může makléře dělat každý. Stačí živnostenský list a máte vyhráno. Vzhledem k tomu, že se jedná o volnou živnost, nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti či podmíněné vzdělání. To vede k tomu, že mnoho vykutálených podvodníčků projde tímto obor s cílem se rychle a snadno obohatit.

Svítá se na lepší časy

Spojením sil RE/MAXu a Asociace realitních kanceláří při prosazování legislativních změn, bychom se snad mohli dostat za nějakou dobu do lepší situace. Společnými body jsou nejenom sjednocení kvality, etického kodexu a orientace na zákazníka, ale snad i prosazování změn v poslanecké sněmovně, vedoucích k regulaci trhu.

Co nám to může přinést?

V západních zemích je pojem realitní makléř brán jako ekvivalent odborníka, důvěryhodného obchodníka a profesionála. U nás je to mnohdy bráno jako urážka. A někdy se není čemu divit.

První vlaštovkou by mohla být nezávislá certifikace realitního makléře. Ten, kdo neprokáže základní znalosti trhu, práva, obchodu a daní, nebude moci v tomto oboru podnikat. Některé realitní kanceláře a velké sítě již mají několika stupňové vzdělávání, které zvyšuje kvalitu makléřů a služeb.

Spolupráce s těmito makléři Vám může přinést daleko lepší výsledky.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky