RE/MAX a Asociace realitních kanceláří ČR se dohodli na spolupráci

Sdílejte článek:

Situace na českém realitním trhu je poměrně složitá a komplikovaná. Již delší dobu chybí jakékoliv regulace, které by mírnily rozdíly služeb a kvalitu servisu.

Za 1,000,-Kč může makléře dělat každý. Stačí živnostenský list a máte vyhráno. Vzhledem k tomu, že se jedná o volnou živnost, nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti či podmíněné vzdělání. To vede k tomu, že mnoho vykutálených podvodníčků projde tímto obor s cílem se rychle a snadno obohatit.

Svítá se na lepší časy

Spojením sil RE/MAXu a Asociace realitních kanceláří při prosazování legislativních změn, bychom se snad mohli dostat za nějakou dobu do lepší situace. Společnými body jsou nejenom sjednocení kvality, etického kodexu a orientace na zákazníka, ale snad i prosazování změn v poslanecké sněmovně, vedoucích k regulaci trhu.

Co nám to může přinést?

V západních zemích je pojem realitní makléř brán jako ekvivalent odborníka, důvěryhodného obchodníka a profesionála. U nás je to mnohdy bráno jako urážka. A někdy se není čemu divit.

První vlaštovkou by mohla být nezávislá certifikace realitního makléře. Ten, kdo neprokáže základní znalosti trhu, práva, obchodu a daní, nebude moci v tomto oboru podnikat. Některé realitní kanceláře a velké sítě již mají několika stupňové vzdělávání, které zvyšuje kvalitu makléřů a služeb.

Spolupráce s těmito makléři Vám může přinést daleko lepší výsledky.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky