Nový realitní zákon. Nešidit, neklamat a nekrást.

Sdílejte článek:

V roce 2017 bychom mohli znát přesnou podobu chystaného realitního zákona. Hlavní důvod, proč regulovat trh s realitkami a makléři je jednoduchý. Ochránit zájmy klientů a zlepšit kvalitu realitních služeb. Zákon je zatím ale v plenkách.

„Je třeba regulovat činnost realitních kanceláří v tom smyslu, aby je mohli vykonávat pouze ti, kteří nešidí, neokrádají, neuvádějí zákazníky v omyl a umějí služby poskytovat kvalitně,“ zdůraznila Věra Jourová, odcházející ministryně pro místní rozvoj.

Mnoho odborníku i laické veřejnosti dlouho volají alespoň po základních pravidlech:

  • povinné pojištění;
  • licence pro realitní zprostředkovatele;
  • oddělené provozní a depozitní účty RK.

Někteří realitní zprostředkovatelé se brání a nejsou schopni se názorově shodnout. Osobně nevidím důvod, pokud nepatří mezi ty šmejdy, kteří zpronevěřují peníze, dezinformují a klamou své zákazníky. Je pravdou, že vstup do oboru je velice snadný. 18 let a čistý trestní rejstřík.

Zastávám realitní model, který funguje ve vyspělých západních zemích. Chcete podnikat v realitách? Udělejte si licenci, splňte zákonné pravidla a obchodujte.  Ne nadarmo se pověst realitních agentů srovnává s doktory a právníky. U nás je tomu bohužel naopak.

Věřím, že již dnes jsou u nás lidé schopni rozeznat a ocenit kvalitní služby. Nezávislé certifikace ISOpovinné pojištění i oddělené účty jsou pro mě samozřejmostí již dnes.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky