Měli jsme smůlu, přišli jsme o 5 minut později. Prodáno prvnímu zájemci.

Sdílejte článek:

Na dnešním realitním trhu se nic dlouho neohřeje. Zájemců je obrovské množství. Heslo kdo dřív přijde, ten dřív bere, tak platí dvojnásob. Makléři mnohdy rezervují nemovitost prvnímu zájemci a chvástají se u majitelů, jak skvělou odvedli práci.

Položme si ale otázku. Udělali pro majitele maximum? Ze své zkušenosti říkám, že rozhodně ne.

V praxi se hodně setkávám s tím, když s kupujícím vybíráme nemovitost, nedostaneme se na řadu včas. Prodáno prvnímu zájemci v pořadí. Dozvíme se někdy i pár minut před samotnou prohlídkou. No fajn, ale my byli možná ochotni zaplatit i víc. Klientům už něco pár krát uniklo, byl to dům snů na správném místě, tlačil je termín vlastního stěhování. Nemohlo dojít ani k licitaci.

Z mého pohledu majitel promarnil šanci získat více peněz. A kdo za to může?

Makléř musí hájit zájmy svého klienta. V případě, že zastupuji majitele nemovitosti, nesmím přece upřednostnit rychlý obchod a můj jistý zisk. Proto není správné rezervovat hned s prvním zájemcem, když jich za dveřmi čeká celá řada.

Ze zkušenosti vím, že nejlepší způsob prodeje je formou aukce. Všem zájemcům dám stejnou šanci. Transparentní boj, na dnes nerovném realitním trhu. První by to vzal, druhý třeba ne. Ale co když ten čtvrtý, který se hold z práce nemohl dříve uvolnit, nám nakonec prodejní cenu zvýší o stovky tisíc?

Najměte si mě jako svého makléře a já udělám maximum pro to, abych prodal Váš dům za co nejvyšší možnou cenu na trhu. Pořádáním Open Housů a následných aukcí se zaobírám již mnoho let a mám s tím výborné zkušenosti. Zastavte se na kafe a já Vám ukážu, o kolik desítek procent se mi podařilo prodat spousty z mých nemovitostí.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky