Koupit dům a pak prodat nebo naopak?

Sdílejte článek:

Pokud jste se již někdy stěhovali proto, že vám byl váš dům malý, víte, o čem mluvím. Pokud vám již odrostly děti a vylétly z hnízda, možná uvažujete o menším. Jak ale správně postupovat a která varianta (nejdřív koupit X prodat) bude pro mě lepší?

Prodat a koupit nebo naopak?

Lidé se mě často ptají, co udělat dříve, jestli koupit nebo prodat. Existuje zde několik rovin, na které je potřeba brát zřetel. Každá situace je specifická a je důležité pečlivě zvážit, kterou variantu zvolíme.

Nejdříve prodat – poté koupit

  • Potřebujete použít peníze z prodeje na nové bydlení.
  • Nejste pod časovým tlakem a můžete si počkat na zajímavou nabídku.
  • Máte lepší vyjednávací pozici pro licitaci o ceně.
  • Víte, kolik peněz máte k dispozici a kolik si potřebujete půjčit.

Je potřeba uvažovat o tom, kde případně složíte hlavu, když nemovitost prodáte. Půjdete do pronájmu? Kolik měsíců mohu překlenout v mém „starém“ domě než ho předám novým vlastníkům?

Nejdříve koupit – poté prodat

  • Máte možnost koupit vysněný dům podle vašich představ.
  • Narazili jste na velice výhodnou nabídku, která nejde odmítnout.

Pokud máte vlastní finanční zdroje, nejste pod časovým tlakem. Můžete s vaším makléřem prodej nemovitosti pečlivě připravit a dosáhnout tak maximální tržní ceny.

V případě, že potřebujete peníze z prodeje nemovitosti, je potřeba rychle jednat. Pokud se čas krátí, může se stát, že musíte přijmout i méně výhodnou cenovou nabídku.

Když prodáváte specifický dům či byt, je potřeba pečlivě zvážit, co bude pro vás výhodnější. Nechte si poradit od vašeho makléře, jaká je poptávka po dané nemovitosti, a pak se rozhodněte.

Každý prodej či koupě je obrovský závazek nejen k sobě, ale ke své rodině. Je těžké všechno zvážit a udělat správné rozhodnutí. Proto si pečlivě vybírejte, nechte si doporučit dobrého makléře, který vám dobře poradí a bude tou správnou oporou.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky