Je váš realitní makléř chamtivec nebo profesionál?

Sdílejte článek:

Prodáváte byt či dům, najmete si realitního makléře, dohodnete se na podmínkách, podepíšete smlouvu a říkáte si, že máte vyhráno. Ano, ale pouze v případě, že váš realitní makléř spolupracuje i s konkurencí a umožní prohlídky s jejími klienty. Zní to možná poněkud zvláštně, ale bohužel ne všichni „realitní makléři“ pracují v zájmu prodávajícího.

Pro lepší a úplné pochopení si můžeme uvést příklad z PRAXE

Mám klienta, kterému vyhledávám byt. Zaujme mě nabídka od jiné realitní společnosti, zvednu telefon a vytáčím číslo makléře. Po představení se musím dotázat, zda je možná spolupráce. Chvíli trnu a čekám, co uslyším na druhém konci drátu. Pokud je to ano, jsme schopni bavit se dále o podrobnostech. Bohužel ale dostavám i jiné odpovědi a to mi v tu chvíli rve srdce.

„Bohužel spolupráce na této nemovitosti není možná.“

„My si to prodáme sami, nikoho k tomu nepotřebujeme.“

„Zásadně s nikým nespolupracuji.“

a má oblíbená…

„Máme to v nabídce teprve měsíc, zkuste zavolat třeba za 4 týdny.“

Co se v tu chvíli děje? Možná si říkáte, že je to jeho práce a logicky bude dělat vše pro to, aby se byt co nejrychleji prodal. Proč by měl odmítat nějaké zájemce, potencionální kupující, i když přijdou s jiným makléřem? Zní to bohužel absurdně, ale na našem trhu se tohle děje, a docela často.

Kladete si otázku PROČ?

Odpověď je až příliš jednoduchá. Peníze. Nechce se dělit o případnou provizi s druhým člověkem.„Počkám, až si to prodám sám a budu mít celou provizi. Přece se nebudu s nikým dělit.“. Opravdu tento makléř pracuje v zájmu svého klienta?

Rada na ZÁVĚR

Ověřte si, zda váš realitní makléř spolupracuje s konkurencí. Zkuste mu třeba zavolat…abyste nebyli překvapeni. Proto pečlivě vybírejte, komu váš majetek opravdu svěříte a svěřte se do rukou opravdového profesionála.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky