Je váš realitní makléř chamtivec nebo profesionál?

Sdílejte článek:

Prodáváte byt či dům, najmete si realitního makléře, dohodnete se na podmínkách, podepíšete smlouvu a říkáte si, že máte vyhráno. Ano, ale pouze v případě, že váš realitní makléř spolupracuje i s konkurencí a umožní prohlídky s jejími klienty. Zní to možná poněkud zvláštně, ale bohužel ne všichni „realitní makléři“ pracují v zájmu prodávajícího.

Pro lepší a úplné pochopení si můžeme uvést příklad z PRAXE

Mám klienta, kterému vyhledávám byt. Zaujme mě nabídka od jiné realitní společnosti, zvednu telefon a vytáčím číslo makléře. Po představení se musím dotázat, zda je možná spolupráce. Chvíli trnu a čekám, co uslyším na druhém konci drátu. Pokud je to ano, jsme schopni bavit se dále o podrobnostech. Bohužel ale dostavám i jiné odpovědi a to mi v tu chvíli rve srdce.

„Bohužel spolupráce na této nemovitosti není možná.“

„My si to prodáme sami, nikoho k tomu nepotřebujeme.“

„Zásadně s nikým nespolupracuji.“

a má oblíbená…

„Máme to v nabídce teprve měsíc, zkuste zavolat třeba za 4 týdny.“

Co se v tu chvíli děje? Možná si říkáte, že je to jeho práce a logicky bude dělat vše pro to, aby se byt co nejrychleji prodal. Proč by měl odmítat nějaké zájemce, potencionální kupující, i když přijdou s jiným makléřem? Zní to bohužel absurdně, ale na našem trhu se tohle děje, a docela často.

Kladete si otázku PROČ?

Odpověď je až příliš jednoduchá. Peníze. Nechce se dělit o případnou provizi s druhým člověkem.„Počkám, až si to prodám sám a budu mít celou provizi. Přece se nebudu s nikým dělit.“. Opravdu tento makléř pracuje v zájmu svého klienta?

Rada na ZÁVĚR

Ověřte si, zda váš realitní makléř spolupracuje s konkurencí. Zkuste mu třeba zavolat…abyste nebyli překvapeni. Proto pečlivě vybírejte, komu váš majetek opravdu svěříte a svěřte se do rukou opravdového profesionála.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky