Jak zvýšit cenu bytu před prodejem?

Sdílejte článek:

Každý majitel chce, aby za svůj prodávaný byt dostal zaplaceno co nejvíce. Ne každý je ochoten pro to něco udělat nebo investovat pár tisíc korun navíc. Svým klientům doporučuji postupy a služby, které za minimálního nákladu pomáhají zvýšit cenu bytu.

Rozhodně se vyhněte nákladným investicím například rekonstrukcím bytového jádra či koupi nové kuchyňské linky (pokud zrovna nevlastníte stavební firmu či kuchyňské studio). Jinak budete rádi, když vložené prostředky dostanete zpátky, natož, aby Vám to výrazně zvedlo celkovou prodejní cenu. Kupující budou spíš spokojeni, když na ceně bytu ušetří a rekonstrukci si udělají podle svých představ.

Nejefektivnější postupy pro zvýšení ceny:

Vystěhujte přebytečný nábytek, který jenom zabírá místo a prostor. V rámci příprav na stěhování můžete mnoho věcí vyhodit či rovnou odvést do nového domova. Starý nábytek zkuste udat na internetu nebo ho zlikvidujte do kontejneru.
Cena: za odvoz – 5 tisíc korun

Vymalujte. Bílá barva je pro tyto účely nejlepší, protože prosvětlí temnější kouty, překryje prasklinky a je neutrální. Byt vypadá lépe, budí větším dojmem, čistoty a pořádku.
Cena: 1 – 5 tisíc korun

Schovejte věci osobního charakteru. Smyslem prohlídky je to, aby se u Vás zájemce cítil jako doma, a ne jako u někoho cizího na návštěvě. Toto pravidlo platí i u focení. Doporučuji uklidit zubní kartáčky do skříně, naaranžovat ručníky, schovat věcí z poliček, sundat výstavku lahví z kuchyňské linky, odstranit osobní fotky a plakáty oblíbených kapel, vyčistit lednici od obrázků a magnetů a schovat jakékoliv náznaky domácích zvířat.
Cena: 0 korun

Naaranžujte byt tak, aby vypadal jako z katalogu o bydlení. Vyměňte ložní prádlo za hezčí, kupte nový přehoz na pohovku a doplňte ji o polštářky. Dejte na stůl mísu s ovocem a dokupte do bytu květiny. Pokud si na to netroufnete či nemáte dostatečný inventář jako dekoraci, doporučím Vám zkušeného home-stagera. S ním se postarám o to, aby Váš byt vypadal mnohem lépe a prodal se za větší cenu.
Cena: 0 – 15 tisíc korun

Tip:

Prodáváte-li prázdný byt, doporučoval bych ho na focení a prohlídky vybavit vkusným nábytkem a dekoracemi. Prázdné místnosti vypadají menší, než ve skutečnosti jsou. Chytře zařízený byt bude vypadat opticky větší. Větší byt je možnost zvýšit cenu.

Mějte na paměti, že první dojem prodává. Pokud tedy chcete z prodeje dosáhnout maximální možné ceny, zavolejte mi a já Vám rád poradím, jak toho dosáhneme.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky