Jak prodat nemovitost 3. díl – Homestaging

Sdílejte článek:

Homestaging

Homestaging je příprava bytu k nafocení a prohlídce. Po provedení stagingu se váš byt stane atraktivnějším pro více zákazníků. Cílem je zlepšit celkový dojem při samotné prezentaci a tím zvýšit prodejní cenu i zkrátit dobu prodeje.

Odosobnění

Člověk by se neměl cítit jako u někoho na návštěvě. Odstraňte osobní fotografie, náboženské symboly, kartáčky na zuby a další věci osobní potřeby. Vytvořte dojem hotelového pokoje, který je univerzální a přitom velice útulný.

Domácí zvířata

Každý není milovníkem zvířat a nemusí mít s životem s nimi pozitivní zkušenosti. Ukliďte psí pelechy, misky na žrádlo, klece s morčaty nebo kočičí záchod. Při focení budou stejně překážet a při prohlídkách jakbysmet. Psa vezměte na procházku nebo dejte kočku sousedovi na hlídání.

Otevřený prostor

Jak na fotografiích, tak při prohlídkách je dobré mít co nejvíce volného místa na plochách i v prostoru. Přebytečný nábytek schovejte do komory, květinovou džungli dejte na zahradu, ukliďte všechno z kuchyňské linky a chodeb.

Prázdné nemovitosti

Místnosti bez nábytku vypadají menší a prostory stísněnější. Mnoho lidí si nedokáže představit, kolik místa tam ve skutečnosti je a může se jim to jevit malé. Doporučuji si přechodně nábytek vypůjčit například od homestagera. Vkusným nábytkem a doplňky rozzáříte prázdný dům a zájemci budou s chutí chodit na prohlídky.

Drobné úpravy a opravy

Opravte kapající kohoutky, natřete otřískané zárubně, vyměňte prasklé žárovky nebo je rovnou nahraďte za silnější. Nákladné rekonstrukce se určitě nevyplatí (pokud nejste majitel stavební firmy), ale drobnými úpravami můžete zlepšit celkový dojem z vašeho domu. Vymalujte, dotáhněte kliky, kupte novou lištu nebo vydrhněte sprchový kout od vodního kamene.

Jakub Hrbáč

Realitní makléř Brno

+420 733 679 941
[email protected]

Jsem certifikovaný realitní makléř z Brna. V oboru pracuji již od roku 2009 pod úspěšnou mezinárodní firmou RE/MAX . Moji klienti se na mě obracejí především když chtějí prodat či pronajmout nemovitost, nebo naopak když hledají ideální bydlení a výhodnou investici.

Kromě pronájmu, koupě a prodeje nemovitosti v Brně a okolí se na mne můžete obrátit také jako na odhadce nemovitostí. Na základě svých dlouholetých zkušeností a analýz realitního trhu pro vás vypracuji profesionální odhad tržní ceny nemovitosti, který je vhodný například při prodeji nemovitosti, nebo pro dědická řízení.

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky