Jak prodat nemovitost 1. díl – Mentální odpoutání

Sdílejte článek:

Mentální odpoutání

Každý vlastník nemovitosti má ke svému majetku citové pouto. Je nezbytně nutné tuto „pupeční šňůru“ odstřihnout a dívat se na nemovitost pouze jako na zboží. Jedině tak můžete v budoucnu kvalitně vést obchodní jednání s potenciálními kupci.

Z praxe:

Starší paní prodávající při prohlídce říká: „Mladá paní, na téhle zahradě se tolik nadřete. Ty stromy potřebují péči, ta zelenina sama nevyroste, musí se často plít, zalévat, hnojit,… a z toho vás budou po letech bolet záda jako mě.“

Mladá rodina se na sebe se zděšením podívá a v hlavách si myslí: „Nebudou, všechno to tady srovnáme se zemí a tady postavíme bazén.“

Paní domácí to samozřejmě myslela dobře, chtěla poradit a podělit se o své zkušenosti. Pro obchodní jednání, a to prodej nemovitosti bezesporu je, to však nebylo příliš ideální.

Chci prodat, nebo prodávat? Jaký je rozdíl?

Pokud v této základní otázce nemáte na 100 % jasno a chcete pouze vyzkoušet, kolik by lidé byli ochotni za vaši nemovitost zaplatit, zabalte to. Ušetříte si spousty nervů, telefonátů, zbytečných prohlídek a starostí. Jestli na prodej nespěcháte, nebo vám neřeší vaši akutní životní situaci, raději si nemovitost nechte nebo ji pronajměte.

Z praxe:

V mnoha případech jsem prodávajícím rozmluvil prodej jejich nemovitosti, protože to zkrátka nebylo potřeba. Raději jsme nemovitost pronajali nebo našli jiné řešení, které bylo pro jejich situaci výhodnější.

Jakub Hrbáč

Realitní makléř Brno

+420 733 679 941
jakub.hrbac@re-max.cz

Jsem certifikovaný realitní makléř z Brna. V oboru pracuji již od roku 2009 pod úspěšnou mezinárodní firmou RE/MAX . Moji klienti se na mě obracejí především když chtějí prodat či pronajmout nemovitost, nebo naopak když hledají ideální bydlení a výhodnou investici.

Kromě pronájmu, koupě a prodeje nemovitosti v Brně a okolí se na mne můžete obrátit také jako na odhadce nemovitostí. Na základě svých dlouholetých zkušeností a analýz realitního trhu pro vás vypracuji profesionální odhad tržní ceny nemovitosti, který je vhodný například při prodeji nemovitosti, nebo pro dědická řízení.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky