Daň z nabytí bude platit kupující Jak to hne s cenami nemovitostí?

Sdílejte článek:

Pokud jste ještě nezaregistrovali, tak byl schválen nový zákon o dani z nabytí, dříve známou jako daň z převodu nemovitosti. 1. června poslanci schválili již roky odkládanou změnu poplatníka. Před pár dny prezident zákon podepsal a od listopadu bude v platnosti.

Do roku 2014 platil tuto daň prodávající, který dostal peníze za prodej a kupující byl ručitelem. S NOZ se strany mohly, dohodnou. Od podzimu bude mít pouze kupující povinnost 4% daň zaplatit a zruší se ručení druhou stranou. To je de facto hlavním záměrem.

Co to ale udělá s trhem nemovitostí?

Kupující si myslí, že by se měly ceny nemovitostí snížit o 4 % a zní to logicky. Dle mého názoru nebudou chtít prodávající s cenami hýbat. Navíc, když ceny dlouhodobě rostou. Rozdíl 4 % není až tak markantní, aby se plošně projevil. Nesouhlasím tedy s názorem pana Kalouska, který hovoří o snížení cen.

Zajímavější efekt to bude mít na hypotéky. Navýší se uměle cena nemovitosti o daň? Budou banky půjčovat na platbu daně?

Pokud chcete i nadále z prodeje domu či bytu dostat co nejvíce, obrať se na mě, jako na profesionála. Díky moderním prodejním metodám, jako jsou Open House nebo aukce nemovitostí, prodám Vaši nemovitost za maximální možnou cenu na trhu.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky