Co nás čeká a nemine v následujících dnech…

Sdílejte článek:

Zdravím Vás přátelé,

pokud sledujete podrobněji realitní trh tak víte, že prodávající jsou nyní na koni. Nabídek je meziročně o 30 % méně než před rokem a poptávka po bytech je enormně vysoká. Mohou za to nejen nízké úrokové sazby, které se v průměru dostaly na rekordní hranici 1,82 %, ale i nízká nezaměstnanost.

V poslední době se na mě častěji obracejí prodávající, protože využívám nové prodejní nástroje, jako jsou Open House a aukce nemovitostí. V Brně jsem jeden z mála, který tyto metody využívá a díky tomu se mi daří navyšovat ceny mnou prodávaných nemovitostí.

Den otevřených dveří s následnou aukcí je jediný a velice účinný nástroj, díky kterému prodáte nemovitost za nejvyšší možnou cenu na trhu. Je to efektivní, transparentní a rychlejší, než klasický prodej jak ho znáte. Pokud tedy uvažujete o prodeji, kontaktujte mě a celý postup Vám rád vysvětlím.

Změnou prošel i daňový zákon, který od 1. listopadu přesouvá povinnost zaplatit 4% daň z nabytí nemovitých věcí na kupujícího. Z daňového pohledu se jedná o krok k lepšímu, protože se zrušil institut ručitele. Nicméně kupující budou muset šáhnout hlouběji do kapsy, aby daň mohli zaplatit.

Hypoteční trh nám přináší také nové změny. Od 1. prosince vstoupí v platnost nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Plusy – nižší sankce za předčasné doplacení úvěru mimo fixaci, možnost rychlejšího doplacení úvěru prostřednictvím mimořádných splátek. Mínusy – konec 100% hypoték.

Pokud hledáte nemovitost, zbystřete. Na realitní servery se všechny nabídky nedostanou a jindy mají přednost zase ti nejrychlejší. V rámci sítě RE/MAXu Vás mohu zaregistrovat do našeho poptávkového systému, který Vám zaručí, že Vám žádná novinka již neuteče. Budete mít nejen přehled, ale i možnost reagovat rychleji než ostatní.

Jestli zrovna nic konkrétního neřešíte, nevadí. I tak pro Vás mám zajímavou nabídku. Pokud mi doporučíte byt či dům k prodeji, tak po jeho realizaci Vám rád předám doporučitelskou odměnu. Takže kromě zajímavého přivýdělku, uděláte hlavně dobrý skutek Vašim přátelům či známým.

A abych nezapomněl, hledáme schopné lidi do naší nové brněnské pobočky. Pokud víte o někom, koho by zajímala práce v realitách, budu rád za dobrý tip.

Díky a brzy na viděnou!

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky