Co nás čeká a nemine v následujících dnech…

Sdílejte článek:

Zdravím Vás přátelé,

pokud sledujete podrobněji realitní trh tak víte, že prodávající jsou nyní na koni. Nabídek je meziročně o 30 % méně než před rokem a poptávka po bytech je enormně vysoká. Mohou za to nejen nízké úrokové sazby, které se v průměru dostaly na rekordní hranici 1,82 %, ale i nízká nezaměstnanost.

V poslední době se na mě častěji obracejí prodávající, protože využívám nové prodejní nástroje, jako jsou Open House a aukce nemovitostí. V Brně jsem jeden z mála, který tyto metody využívá a díky tomu se mi daří navyšovat ceny mnou prodávaných nemovitostí.

Den otevřených dveří s následnou aukcí je jediný a velice účinný nástroj, díky kterému prodáte nemovitost za nejvyšší možnou cenu na trhu. Je to efektivní, transparentní a rychlejší, než klasický prodej jak ho znáte. Pokud tedy uvažujete o prodeji, kontaktujte mě a celý postup Vám rád vysvětlím.

Změnou prošel i daňový zákon, který od 1. listopadu přesouvá povinnost zaplatit 4% daň z nabytí nemovitých věcí na kupujícího. Z daňového pohledu se jedná o krok k lepšímu, protože se zrušil institut ručitele. Nicméně kupující budou muset šáhnout hlouběji do kapsy, aby daň mohli zaplatit.

Hypoteční trh nám přináší také nové změny. Od 1. prosince vstoupí v platnost nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Plusy – nižší sankce za předčasné doplacení úvěru mimo fixaci, možnost rychlejšího doplacení úvěru prostřednictvím mimořádných splátek. Mínusy – konec 100% hypoték.

Pokud hledáte nemovitost, zbystřete. Na realitní servery se všechny nabídky nedostanou a jindy mají přednost zase ti nejrychlejší. V rámci sítě RE/MAXu Vás mohu zaregistrovat do našeho poptávkového systému, který Vám zaručí, že Vám žádná novinka již neuteče. Budete mít nejen přehled, ale i možnost reagovat rychleji než ostatní.

Jestli zrovna nic konkrétního neřešíte, nevadí. I tak pro Vás mám zajímavou nabídku. Pokud mi doporučíte byt či dům k prodeji, tak po jeho realizaci Vám rád předám doporučitelskou odměnu. Takže kromě zajímavého přivýdělku, uděláte hlavně dobrý skutek Vašim přátelům či známým.

A abych nezapomněl, hledáme schopné lidi do naší nové brněnské pobočky. Pokud víte o někom, koho by zajímala práce v realitách, budu rád za dobrý tip.

Díky a brzy na viděnou!

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky