Ceny nemovitostí i nadále rostou

Sdílejte článek:

Podle dosavadních zpráv z českého statistického úřadu (ČSÚ)vzrostly meziročně ceny bytů v celé ČR ve 3. čtvrtletí o 5,6 %. I developeři pociťují zvýšený zájem o nové projekty.

Největší podíl na růstu cen nemovitostí mají hypoteční sazby. Díky nízkým úrokovým sazbám se zvedá velká poptávka ze strany kupujících. Lidé, kteří odkládali koupi a čekali na lepší finanční situaci, jsou nyní opět ve střehu. To samozřejmě zvedá ceny bytů.

Co to znamená v praxi?

Nové nabídky se na trhu moc dlouho neohřejí a je vidět zvýšený zájem hlavně o byty v širším centruBrna. Nejžádanější dispozicí jsou byty 2+1 s neprůchozími pokoji. Ty se nejlépe pronajímají a jsou tedy ve hledáčku jak profesionálních investorů, tak i běžných lidí, kteří chtějí bezpečně uložit své peníze.

Koupit hned nebo počkat?

Z poslední doby slýcháme z médií o tom, že ceny stále rostou, sazby zůstanou nízké a ekonomice se relativně daří. To významně ovlivňuje chování kupujících, kteří rychle reagují na zajímavé nabídky. Není výjimkou, že byt může nadobro zmizet i po pár dnech v inzerci.

Sháníte-li byt, zřejmě nemá smysl čekat na lepší cenové podmínky. Pokud splňuje Vaše základní kritéria a parametry, s malou pravděpodobností ho za půl roku koupíte za lepší cenu.

Vývoj cen bytů mezi lety 2013 – 2015

Ceny nemovitostí i nadále rostou

Ceny nemovitostí i nadále rostou

Zdroj: Databáze prodaných nemovitostí RE/MAX. Ceny jsou včetně provize. Bylo použito více než 380 bytů ke srovnání.

Jak toho využít?

Na řadu přichází nový prodejní trend Open House tzv. „den otevřených dveří“. Ten umožňuje prodat byt za co nejvyšší možnou cenu, díky způsobu provedení. Na předem dohodnutý termín pozveme všechny zájemce, kteří projevili zájem. Byt na tento den ideálně připravíme. V daném časovém rozmezí se mohou kupci nezávazně přijít podívat. Správně uspořádaným „dnem otevřených dveří“ vytvoříme vzájemný tlak mezi zájemci, kteří se mohou předhánět a zvyšovat své nabídky. Za poslední období jsem díky tomunavýšil ceny takto prodávaných bytů v průměru o 4%.

Pokud chcete prodat Váš byt za rozumnoucenu, rychle a bezpečně, kontaktujte mě. Rád Vám vysvětlím, jak takový Open House pořádám, jak probíhá, kdy je nejlepší s ním začít a jaké užitky oproti klasickým prohlídkám to pro Vás přináší.

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky