Pavel Kamenec

Svoji nabídku na pronájem bytu jsem původně umístil zejména na internetových realitních webech a v několika více či méně známých „kamenných“ realitních kancelářích (celkem 11). Realitní kancelář Remax zastoupená makléřem Jakubem Hrbáčem mě zaujala hned při prvním kontaktu tím, že narozdíl od všech ostaních trvala na osobní návštěvě bytu. Pan Hrbáč si vše důkladně nafotil a zajímal se o všechny okolnosti související se samotným bytem a také jeho okolím. Ostatním kancelářím vždy stačila pouze sada fotografií, které jsem jim poslal spolu s mým slovním popisem. Uznávám, že to pro mě bylo jednodušší, avšak tyto kanceláře v podstatě vůbec netušily, jaký byt prodávaji a zájemcům nabízely „zajíce v pytli“.

Čas strávený počáteční prohlídkou ovšem umožnil panu Hrbáčovi kvalitně odfiltrovat zájemce, kteří skutečně o byt zájem měli a ty, kteří zájem neměli. Z ostatních kanceláří jsem absolvoval několik zcela zbytečných prohlídek s klienty, kteří zjistili, že v podobné lokalitě vlastně ani bydlet nechtějí.

Pan Hrbáč se mě ovšem snažil i dále přesvědčit, že nenabízí pouze „výkladní skříň“ tím, že mi zpracoval studii cenových relací podobných bytů, abychom se dostali na cenu odpovídající trhu.

Po celou dobu spolupráce se mnou udržoval pravidelný kontakt a měl stále přehled o tom, zda je nabídka aktuální nebo ne. Kromě toho mi stále poskytoval informace, kolik zájemců si inzerát prohlédlo na internetu a po srovnání s ostatními nabídkami mi doporučoval, jak zvýšit atraktivitu a co udělat s cenou.

Z těchto důvodů jsem byl se spoluprací s panem Hrbáčem a RK Remax nadmíru spokojen. O všech ostatních kancelářích jsem neslyšel buďto nikdy anebo nepravidelně a zřídka pouze když se vyskytl nějaký zájemce. Proto musím říci, že RK Remax je tímto přístupem na neslaném nemastném českém trhu skutečně unikátní a já mám pocit, že přesně takové služby bych od RK očekával. Tím spíše, pokud bych se ocitl v roli zájemce o byt a platil provizi. Nevidím důvod platit celý měsíční nájem firmě, která ani neví, co mi prodává a není schopná mi zodpovědět jakýkoliv detailnější dotaz bez toho, aby sháněla vlastníka. U Remaxu bych takový pocit neměl, protože jsem jej poznal i z pozice nabízejícího.