Naleštěné video Vám peníze nevydělá. Chtějte pravého obchodníka

Sdílejte článek:

V poslední době se setkávám s tím, že prodávající chtějí vyšší kvalitu služeb. Někteří z nich dělají výběrová řízení, do kterého si pozvou více makléřů a porovnávají jejich nabídky. To všechno jsou skvělé signály, že Vám prodej nemovitosti není lhostejný a vnímáte rozdílnou kvalitu na trhu.

Kde to ale pokulhává, tak je prezentace samotných makléřů. Všude na webu a sociálních sítích vidím, jak se předhánějí, kdo má lepší fotografie, komu to více sluší na videu a čí dron udělal hezčí otočku okolo nemovitosti. Tito makléři pak majitelům argumentují, že to je to správné měřítko a důvod, proč to mají prodávat právě s nimi.

A to je velký omyl.

Chápu, že prodávající chtějí, aby jejich nemovitost byla perfektně prezentována. Sám využívám služeb profesionálního fotografa, kameramana, home stagera,… to k tomu určitě patří. Nestavte to ovšem všechno na blyštivém saku před kamerou a na usměvavém marketingu. Makléř má být hlavně výborný obchodník a vyjednavač. Objednat fotografa a kameramana umíte sami. Na to makléře nepotřebujete a kvalita bude úplně totožná. Výhoda tedy rovná nule.

Kdy opravdu vyděláte na tom, že si objednáte výborného obchodníka? Tajemství je ukryto v jednoduché statistice čísel, kterou ovšem 99 % makléřů vůbec nezná. Na některá z těchto čísel se dnes blíže podíváme. V budoucnu Vám totiž pomohou rozklíčovat opravdového profesionála od průměrného makléře.

Rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou

Od roku 2019 jsem svým klientům navíc vydělal 2 510 000 Kč.
Je to tím, že neprodávám prvnímu zájemci v pořadí. Prodej je postaven na tom, že pokud se sejde více zájemců, soutěží mezi sebou. Nehraje roli kdo se dřív uvolnil z práce, kdo první zvedl ruku, že byt kupuje. Způsob “na prvního” je z mého pohledu čirý amatérismus, který má u nás bohužel mezi makléři silně zavedenou tradici.

Průměrné navýšení ceny

V případech, kdy byl o nemovitost zájem minimálně od 2 kupujících, se mi podařilo cenu navýšit o 8 % z její původní hodnoty. Klíčové je vytvářet situace tak, aby Vám prodej přinesl co nejvíce peněz.

Klíčový parametr tedy není kvalitní fotka či poutavé video. Je to způsob, jakým makléř pracuje a jak dokáže prodat silné stránky Vaší nemovitosti. Je to obchodní taktika a zkušenosti, díky kterým Vám navýší prodejní cenu nebo dojedná lepší podmínky.
Až tedy bude prodávat Vaši nemovitost, zeptejte se ho na jeho čísla. Garantuji Vám, že je drtivá většina nebude znát. A pokud ano…tak to může být Váš člověk.

Nebo prostě zavolejte mě a o nic dalšího se už starat nemusíte.

Naleštěné video vám peníze nevydělá. Chtějte pravého obchodníka

Pomohu i s vaší nemovitostí

a vyjednám vám nejlepší podmínky

57 %

Prodaných nemovitostí za vyšší cenu

11 %

Průměrné navýšení ceny nemovitosti

TOP 20

Nejlepších makléřů RE/MAX

Další příspěvky