Naleštěné video Vám peníze nevydělá. Chtějte pravého obchodníka

Sdílejte článek:

V poslední době se setkávám s tím, že prodávající chtějí vyšší kvalitu služeb. Někteří z nich dělají výběrová řízení, do kterého si pozvou více makléřů a porovnávají jejich nabídky. To všechno jsou skvělé signály, že Vám prodej nemovitosti není lhostejný a vnímáte rozdílnou kvalitu na trhu.

Kde to ale pokulhává, tak je prezentace samotných makléřů. Všude na webu a sociálních sítích vidím, jak se předhánějí, kdo má lepší fotografie, komu to více sluší na videu a čí dron udělal hezčí otočku okolo nemovitosti. Tito makléři pak majitelům argumentují, že to je to správné měřítko a důvod, proč to mají prodávat právě s nimi.

A to je velký omyl.

Chápu, že prodávající chtějí, aby jejich nemovitost byla perfektně prezentována. Sám využívám služeb profesionálního fotografa, kameramana, home stagera,… to k tomu určitě patří. Nestavte to ovšem všechno na blyštivém saku před kamerou a na usměvavém marketingu. Makléř má být hlavně výborný obchodník a vyjednavač. Objednat fotografa a kameramana umíte sami. Na to makléře nepotřebujete a kvalita bude úplně totožná. Výhoda tedy rovná nule.

Kdy opravdu vyděláte na tom, že si objednáte výborného obchodníka? Tajemství je ukryto v jednoduché statistice čísel, kterou ovšem 99 % makléřů vůbec nezná. Na některá z těchto čísel se dnes blíže podíváme. V budoucnu Vám totiž pomohou rozklíčovat opravdového profesionála od průměrného makléře.

Rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou

Od roku 2019 jsem svým klientům navíc vydělal 2 510 000 Kč.
Je to tím, že neprodávám prvnímu zájemci v pořadí. Prodej je postaven na tom, že pokud se sejde více zájemců, soutěží mezi sebou. Nehraje roli kdo se dřív uvolnil z práce, kdo první zvedl ruku, že byt kupuje. Způsob “na prvního” je z mého pohledu čirý amatérismus, který má u nás bohužel mezi makléři silně zavedenou tradici.

Průměrné navýšení ceny

V případech, kdy byl o nemovitost zájem minimálně od 2 kupujících, se mi podařilo cenu navýšit o 8 % z její původní hodnoty. Klíčové je vytvářet situace tak, aby Vám prodej přinesl co nejvíce peněz.

Klíčový parametr tedy není kvalitní fotka či poutavé video. Je to způsob, jakým makléř pracuje a jak dokáže prodat silné stránky Vaší nemovitosti. Je to obchodní taktika a zkušenosti, díky kterým Vám navýší prodejní cenu nebo dojedná lepší podmínky.
Až tedy bude prodávat Vaši nemovitost, zeptejte se ho na jeho čísla. Garantuji Vám, že je drtivá většina nebude znát. A pokud ano…tak to může být Váš člověk.

Nebo prostě zavolejte mě a o nic dalšího se už starat nemusíte.

Naleštěné video vám peníze nevydělá. Chtějte pravého obchodníka

Potřebujete poradit?

Máte jakýkoliv dotaz? Ozvěte se mi, rádi vám sdělím veškeré informace týkající se realitního světa…

Realitní praxe od roku

2009

Držitel mezinárodního ocenění

Jsem na sociálních sítích.
Sledujte mě...

Další příspěvky