Jak prodat nemovitost 6. díl – Jde to bez profesionálního fotografa?

Jak prodat nemovitost 6. díl - Jde to bez profesionálního fotografa?

Jak prodat nemovitost 6. díl – Jde to bez profesionálního fotografa?

 

Fotografie

Kvalita snímků

Ze zkušenosti vím, že lidé nejvíce dají na první dojem. Kvalitními fotografiemi ho můžete výrazně zvýšit. Zájemci se nejdříve dívají na titulní snímek, a pokud je zaujme, shlédnou další.  Teprve pak se dostanou k textu. Pokud jsme zanechali dobrý dojem, lidé se budou ozývat.

Z praxe:

Nešťastný majitel mě oslovil, že se mu nedaří prodat byt. Na první schůzce jsem zjistil, že dispozice je v pořádku, cenově to odpovídá lokalitě, bez právních vad, tak kde je problém? Posléze mi ukázal sérii neprofesionálních fotek dělaných z mobilu a bylo mi to hned jasné.

V nabídce tehdy byly desítky podobných bytů a konkurence obrovská. Ten jeho pomohl spíš prodat ty ostatní, protože fotky byly tak odpudivé, že se na ně nedalo koukat. Vytvoření kvalitních snímků významně urychlilo prodej a udrželo původní nastavenou cenu.

 

Principy focení

Slunce vám udělá velkou službu. Fotografujte za denního světla, které vykreslí jakýkoliv dům do lepších barev. Nefoťte místnosti proti světlu a zkuste třeba trochu uzavřít žaluzie. Tmavé kouty prosvětlete třeba přenosnou lampou. I když je den, rozsviťte všechna světla v budově.

Postavte se tak, abyste nebyli vidět v zrcadle či jiném odrazu. Foťte místnosti úhlopříčně, aby vynikl prostor a jeho hloubka. Zkuste snímat místnosti z různé výšky. I takto můžete výrazně změnit náhled fotografie.

 

Kvalitní fotoaparát

Mobil není kvalitní fotoaparát. Je pravdou, že dnešní technika pokročila dopředu, nicméně pro prodej domu je to opravdu nedostačující. Doporučuji objektiv s nízkou ohniskovou vzdáleností. Do záběru dostanete více prostoru a snímky budou vypadat lépe.

 

Profesionální fotograf

Osobně doporučuji si najmout profesionálního fotografa, který má s focením nemovitostí zkušenosti. Pokud nikoho takového neznáte, poptejte se třeba architekta nebo bytového designera, který by vám mohl dát cenný tip. Profesionální fotky vždy působí na potenciální kupce lépe a umožní vám prodat dům mnohem rychleji.

 

Jakub Hrbáč

Realitní makléř Brno

+420 733 679 941
jakub.hrbac@re-max.cz